Louis Widmer
remederm
Louis Widmer remederm Body Milk 10% Urea Hajusteeton 200ml
Sku: 14494Ean: 7611480010897Hajusteeton vartaloemulsio erittäin kuivalle ja atooppiseen ihottumaan tai hilseilyyn taipuvaiselle iholle.
Lievittää kutinaa. Hoitaa ja kosteuttaa 48 tunnin ajan. Ravitseva koostumus. Rauhoittaa ärtynyttä ihoa ja normalisoi sarveistumista.
Palauttaa ihon rasvatasapainon. Vahvistaa ihon suojamekanismeja. Ihanteellinen aikuisille ja lapsille.
Kehitetty erityisesti erittäin kuivalle, ärtyneelle, atooppiseen ihottumaan tai hilseilyyn taipuvaiselle iholle
Lievittää kutinaa, hoitaa ja huolehtii rauhoittavasta ihotunteesta
Ravitseva koostumus kosteuttaa 48 tunnin ajan
Ureaa sisältävä korkeammin annostettu tehoaineyhdistelmä ja muut hoitavat, ihon rasvatasapainon palauttavat ainesosat ravitsevat ihoa
Soveltuu erinomaisesti myös lapsille ja ikääntyneelle iholle
Karbamidi kosteuttaa ihoa
Biostimuliiniyhdiste kosteuttaa intensiivisesti ja välittömästi, edistää solujen elinvoimaisuutta, parantaa solujen uudistumista ja kollageenisynteesiä. Se vahvistaa ihon suojamekanismeja ja vaikuttaa syvempiin ihokerroksiin asti.
Pantenoli parantaa kosteudenpidätyskykyä ja rauhoittaa ärtynyttä ihoa
E-vitamiini suojaa vapailta radikaaleilta, uudistaa ihon suojamekanismeja ja stimuloi ihon omia korjausmekanismeja.
A-vitamiini normalisoi sarveistumista
| Paino | 204,1 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 65 × 42 × 170 mm (millimetri) |
| Koko |
| Alkuperämaa | Sveitsi |
|---|---|
| Tullikoodi | 33049900 |
| EU responsible contact information | Valmistaja Louis Widmer GmbH. D-79618 Rheinfelden, Germany www.louiswidmer.com |